Deniz Yücel: O gazetecilerin kılına zarar gelirse sorumlusu Semih Yalçın’dır

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasya’ya gelişinin 105’inci yıl dönümü dolayısıyla Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında Amasya’da toplandı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, 40 dakika süren toplantının ardından Parti Sözcüsü Deniz Yücel açıklama yaptı.

31 Mart yerel seçimine değinen Yücel, “Amasya da yüzleri güldürmüş, umutları yeşertmiş ve 47 yıl sonra Amasya’da Atatürk’ün partisini birinci parti yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. 105 önce bu topraklarda Amasya genelgesiyle ilk ulusal egemenliğe dayalı bir yönetimden söz edilmiş, Kurtuluş Savaşı’nın gerekçesi amacı ve yöntemi belirlenmiş, milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır ifadesiyle bu milletin bağımsızlığa olan düşkünlüğü ve bağımsızlık isteği açıkça açık bir şekilde ortaya konulmuştur. Bu muhteşem başarı öyküsünün ilk sayfaları önce Samsun’da ardından Amasya’da yazılmıştır” ifadelerini kullandı.

’31 MART’TA VERDİĞİNİZ MESAJI VE GÖREVİ UNUTMADIK’

Tekirdağ’da düzenleyecekleri buğday mitingine çağrı yapan Yücel, “31 Mart’ta verdiğiniz mesajı ve görevi unutmadık. Siz bize güvendiniz. Biz de sizin güveninizi boşa çıkarmayacağız. Bugün ülkemizin bütün sorunlarına hakimiz. Elma üreticilerinin de çay üreticilerinin de buğday üreticilerinin de sorunlarını biliyoruz ve önemsiyoruz. 2 Haziran’da Rize’de çay mitingimizi gerçekleştirdik. 14 Haziran’da ise Tekirdağ’da buğday mitingimizi gerçekleştireceğiz. Tüm çiftçilerimizi, üreticinin alın terinin daha toprağa düşmeden hakkını aldığı bir düzenin tesis edilmesi için 14 Haziran’da Tekirdağ’da alanlarda haykırmaya davet ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşmeleri hatırlatan Deniz Yücel, şunları söyledi:

‘NORMALLEŞME SÜRECİNDEN, MHP’NİN RAHATSIZ OLDUĞUNA KANAAT GETİRECEĞİZ’

“Normalleşme sürecine, demokratikleşme sürecine diyalog, istişare ve uzlaşı kültürüne her zaman inandık bu yolu da benimsemeye devam edeceğiz. Tesis edilen bu diyalog, normalleşme ve siyasi nezaket ortamının birilerini rahatsız ettiğinin de farkındayız. Görüyoruz ki rahatsız olanlardan biri de MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dır. Sayın Yalçın bugünkü mesnetsiz söylemlerine MHP’den bir açıklama gelmediği müddetçe biz bu açıklamaları MHP’nin de benimsediğini ve MHP’yi bağlayan açıklamalar olduğunu kabul edeceğiz. Ve bu normalleşme sürecinden, diyalog zemininden MHP’nin de rahatsız olduğuna kanaat getireceğiz.”

‘HANİ CUMHUR İTTİFAKI SOKAKTA KURULMUŞTU?’

“Bir yandan 15 Temmuz gecesi vatanın bütünlüğüne yapılan saldırıda Cumhur İttifakı olarak omuz omuza mücadele ettiklerini ve Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz gecesi sokakta kurulduğunu söylüyorlar diğer yandan da MHP’nin resmi internet sitesinde, 15 Temmuz gecesi yapılan sokağa çıkmayın çağrısı halen duruyor. Tam cümleleriyle aktaralım; ‘Halkın sokağa daveti, Türk askeriyle muhtemel bir çatışma içine girmesi vahim bir tehlike olarak önümüzde durmaktadır. Bilhassa Milliyetçi ülkücü hareketin provokasyon ve ajitasyonlara karşı teyakkuzuyla birlikte sokaklara çıkarak iç savaş şartlarına hizmet etmesi düşünülemeyecektir.’ Hani Cumhur İttifakı sokakta kurulmuştu?”

‘SEMİH YALÇIN’IN BU KİRLİ DİLİNE ARTIK MHP’NİN DE BİR ÇÖZÜM BULMASI GEREKİYOR’

“CHP’yi darbeyle yan yana getirme cüreti gösteren Semih Yalçın adeta hayal aleminde yaşıyor. CHP’nin darbelerin tamamının karşısında olduğunun en net kanıtı ve delili Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in 15 Temmuz gecesi TBMM çatısı altında yaptığı konuşmadır. Açsınlar tekrar izlesinler. 15 Temmuz gecesi Genel Başkanımız Meclis’e açılış çağrısı yapıp Meclis’e giderken MHP’nin ne tepki verdiği, Meclis’e ne zaman geldiği ve darbe girişimine karşı gösterilen ortak tavra ne zaman dahil olduğu muammadır. Semih Yalçın’ın bu kirli ve saldırgan diline ve üslubuna artık MHP’nin de bir çözüm bulması gerektiğini düşünüyoruz. Açık bir şekilde birçok medya kuruluşunu ve gazetecinin ismini vererek hedef gösteren bu şahsın topluma kin ve nefret tohumları ekmesine artık sessiz kalmayacağız. O açıklamada isim isim saydığı gazetecilerin kılına, saçının teline zarar gelirse bunun sorumlusu Semih Yalçın’dır. Bunun sorumluluğunu Semih Yalçın’dan bileceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir